Ogz Artykuły

Strona reklamowa. Wypropuj swoją stronę dzięki artykułom tematyczny. Odezwj się do nas!

Czy naprawa samochodu za każdym razem musi być droga?

Napisane 21.11.2019 przez Anonim

Tagi:

Naprawa samochodu często bywa kosztowna. Koszty umieją być szczególnie wysokie przy zakupie oryginalnych podzespołów do wyrafinowanych marek. Na szczęście niektóre detale jak kompresor mercedes, miech bmw czy sprężarka audi, są możliwe do zregenerowania, co znacznie obniża cenę naprawy.
Regeneracja kompresorów
Chociaż najłatwiejszy sposób naprawy uszkodzonego pojazdu to zamiana pojedynczych szczegółów na nowe, to nie jest to mały koszt. Nie każdy ma prawo sobie wobec tego na to pozwolić, w następstwie tego wiele części samochodowych jak kompresory, są dopuszczalne do regeneracji, po czym posłużyć mogą jeszcze parę porządnych lat. Na przykład miechy, jakie jakiś czas temu zastąpiły metalowe sprężyny w zawieszeniu, działają na zasadzie poduszki pneumatycznej. Toteż ważnym szczegółem takiego zawieszenia jest kompresor, nazwany też sprężarką. Kompresor pobiera powietrze z atmosfery i sprężając je do nawet 20 barów, daje szansę regulacji prześwitu zawieszenia poprzez zmianę ilości atmosfery w układzie. Jest to nowoczesne oraz doskonałe rozwiązanie w elitarnych pojazdach, ale niestety jego naprawa jest kosztowna.
Z jakiej przyczyny nie należy zwlekać z naprawą samochodu?
Opóźnianie naprawy auta na później chociażby ze względu na brak środków to nadzwyczaj zły pomysł. Nie dosyć, że felerny pojazd stanowi ryzyko dla życia i zdrowia kierującego, przechodniów oraz innych uczestników ruchu drogowego, to popsuty detal przyczynia się w szeregu przypadków do szybszego zużywania lub uszkodzenia innych szczegółów. Ta zależność dotyczy choćby miechów, jakie bywają nieszczelne. Jeżeli usterka nie zostanie wykluczona na czas, może dojść do całkowitego zniszczenia kompresora. Gdy któryś z miechów jest uszkodzony, kompresor na skutek uciekającego powietrza jest zobligowany pracować cały czas, aby utrzymać dobrą ilość powietrza w układzie, co prowadzi do jego przegrzewania i zatarcia. Zanim zatem ktoś zdecyduje kierować się niesprawny pojazd, powinien przyzwoicie przemyśleć, jakie są w stanie być tego skutki. Niektóre z firm przyjmują uszkodzone detale do regeneracji, a w zamian za niższą dopłatą, by uniknąć długiego wyczekiwania na części, dają zregenerowany już element od innego takiego pojazdu.